Ženšen pomáhá překonat stres

  • Při empirických testech na zvířatech snížil Korejský ženšen úhyn u zvířat vystavených stresujícím faktorům jako chlad nebo rentgenové záření. Protistresové účinky se projevují omezením fyziologických ukazatelů stresu - např. stresem navozené snížení hladiny kyseliny askorbové, snížení hladiny cholesterolu a potlačení vzestupu počtu eozinofilů.
  • Při klinických pokusech s podáváním Korejského ženšenu zdravotním sestrám vystavených stresu z nočních směn, byly pozorovány uklidňující a únavu potlačující účinky a také pokles stresem zvýšené hladiny krevního cukru.
  • Se svou dokonalou regulací duševního a fyzického stresu za všech okolností, kterým byly experimentální organismy vystaveny, Korejský ženšen se ukázal být darem přírody s schopností všestranně bojovat proti stresu a udržovat harmonii organismu.
  •  Dr. Petkov Výzkumného ústavu farmakologie v Sofii, Bulharsko, ohlásil na 2. Mezinárodním farmakologickém semináři konaném v Československu v roce 1963, že Korejský ženšen způsobuje protistresový účinek tím, že urychluje uvolňování hormonů, které jsou součástí přirozeného protistresového obranného mechanismu.
  • Profesor Saito z Tokijské University též oznámil v r. 1984 že myši, jimž byl podáván Korejský ženšen po nuceném provazolezeckém výkonu, vykázaly podstatně menší snížení pohyblivosti v důsledku stresu.