Ženšen zvyšuje odolnost vůči radioaktivitě

  • Správa o účinku Korejského ženšenu proti radiačnímu poškození ukazuje zlepšení krevních ukazatelů a zvýšení váhy sleziny. Nejcennějším faktorem, který přispívá k zotavení z radiačního poškození bylo zvýšení počtu krevních destiček.
  • Klinicky, jednoměsíční podávání saponinu pacientům léčeným radiací kvůli rakovině prsu prokázalo snížení horečky způsobené radiací, zlepšení chuti k jídlu, zvýšení stavu bílých krvinek a normalizaci krevních ukazatelů.
  • Dr. Yonezawa z Osackého radiačního centra studoval rozsáhlé regenerační účinky korejského červeného ženšenu na kostní dřeň poškozenou ozářením. Korejský červený ženšen podával zvířatům, u nichž byla kostní dřeň poškozena smrtelnými dávkami radiace a potvrdil jeho regenerační účinky na počty červených krvinek a krevních destiček.
  • Kromě toho, Yonezawa a spol. izolovali termostabilní frakci z korejského červeného ženšenu pokusy na zvířatech zjistili, že tato frakce urychluje zotavení z radiačního poškození. They that stated that ginseng is the most promising material for protection from radiation damage, and that no other effective radiation-preventative material matching ginseng has been discovered yet. Podle těchto výzkumníku se ženšen ukazuje být jedním z nejslibnějších doposud objevených prostředků pro prevenci a ochranu před radiačním poškozením.