Ženšen předchází a léčí rakovinu

  • Korejský ženšen vykazuje vynikající účinnost při předcházení recidivám po operacích.
  • Podle studie od Murata a spol., 69.7% pacientů ukázalo omezený vývoj a růst nádoru, pokud jim byl podáván bílý ženšenový extrakt obsahující velkou část saponinů. Pacienti zahrnovali případy rakoviny žaludku, pankreatu, konečníku a prsu a byli klinicky sledováni v prodlouženém období 3 až 6 měsíců.
  • Kuyama a spol. ověřili úspěšné zlepšení vedlejších symptomů, zotavení z hemateikon potlačení vývoje rakoviny.
  • Průzkum provedený na vztah mezi frekvencí příjmu Korejského ženšenu šanci na výskyt rakoviny ukázal, že čím déle se Korejský ženšen podává, tím drastičtější je pokles šance na výskyt rakoviny. Tento výsledek potvrzuje nespecifický, dlouhodobý preventivní účinek Korejského ženšenu proti rakovině.
  • Doktorská práce z roku 2000 profesora Saiki z Toyama University v Japonsku, profesora Lee Byung-hun Wonkwang z univerzity v Jižní Koreji a jejich spolupracovníků uvádí, že při spotřebě bílého všehoje, jehož hlavní účinnou složku je saponin, který je metabolizován střevními bakteriemi. Výsledný metabolit (IH-901) omezuje metastázu rakoviny, snižuje karcinotrony a silně zvyšuje buněčnou odolnost proti rakovině.
  • Korejský ženšen posiluje fyzické schopnosti odolat rakovině u pacientů tím, že zvyšuje jejich imunitní funkce a potlačuje vývoj rakovinných buněk a jejich metastáz do jiných orgánů. Profesor Ueke z Kumamoto University, Japonsko zkoumal protirakovinné účinky 117 druhů bylin v roce 1961 a zjistil, že korejský červený ženšen účinkuje proti Ehrlich ascitic rakovinným buňkám.
  • V prezentaci nazvané "Effects of Red Ginseng on the Activation of Anti-cancer Cells" na 8. Asia-Pacific Cancer Conference v Septembri, 1987, Dr. TK Yun z Korea Cancer Center Hospital řekl, že po podání Korejského ženšenu potkanům trpícím rakovinou plic po dobu jednoho roku, bylo možno pozorovat výrazný účinek v aktivaci NK buněk schopných zabít rakovinné buňky.