Ženšen zlepšuje činnost mozku

Řadou odborných testů a studií bylo prokázáno, že saponiny obsažené v Korejském ženšenu zvyšují fyzický a duševní výkon člověka, zlepšují paměť a podporují schopnost učení.

  • Klinické studie a behaviorální testy na lidech a zvířatech jednoznačně prokázali zlepšení psychické a duševní pracovní výkonnosti, zlepšení paměti a schopnosti učení. Dále bylo ověřeno, že bylinné léky obsahující Korejský ženšen obnovují paměťové buňky, které byly poškozeny alkoholem a léky na amnézii (skopolamin). To bylo také potvrzeno, že Korejský ženšen zlepšuje paměť a prostorovou orientací .
  • Dr. Petkov z Fyziologického Výzkumného Ústavu v Sofii a profesor J.S. Oh ze Národní Univerzity v Soulu zjistili, že Korejský červený ženšen zvyšuje mozkovou činnost a udržuje psychickou stabilitu tak, že selektivně řídí jak stimulující tak zklidňující mechanismy.
  • Na Mezinárodním semináři o ženšenu pořádaném na Universitě v Tokiu v dubnu 1989, Dr. Petkov uvedl ve své zprávě nazvané "Ženšen a mozek", že Korejský červený ženšen byl zvláště účinný v boji proti uměle indukované amnézii a ztrátě paměti u myší ve věku (22-24 měsíců), čímž dojde ke zlepšení paměti a zvýšení schopnosti učení zvířat. Profesor Saito, z Univerzity v Tokiu, ve své studii uvádí, že Korejský červený ženšen je účinný při podpoře mozkové činnosti - ginsenosidy RG1 a Rb1 mají schopnost potlačit retardaci sexuálního chování a učení u zvířat trpících chronickým stresem.