Pěstování ženšenu

Pěstování korejského ženšenu je velmi odlišné od pěstování ostatních plodin. Ženšen vyžaduje zcela mimořádnou péči od výsadby až po sklizeň. Pěstování ženšenu v Koreji je strukturální proces, který udržuje tradiční postupy ekologického zemědělství.

Pole pro výsadbu musí být pečlivě vybráno, protože výnos a kvalita silně závisí na povaze půdy. Poté, co byl ženšen sklizen, může být do stejné půdy znovu využita pro jeho pěstování až po minimálně 15-ti letech "oddechu". Aby byly vytvořeny podmínky pro nejvyšší kvalitu ženšenu kompostuje se půda již dva roky před výsadbou.

Pro vypěstování sazenic se využívají pouze semena z nejlepších rostlinek. Sazenice se pěstují ve speciálně upravené školce. Pro výsadbu jsou pak pak vybírány jenom ty nejlepší jednoleté sazenice.

Ženšen se vysazuje do  řádků, které jsou orientovány na severo-východ. Korejský ženšen musí být pěstován ve stínu a bez použití chemických hnojiv. Ochranu rostlin před přímým slunečním světlem má klíčový význam pro zachování rovnováhy růstu jednotlivých částí kořene (hlava, hlavní kořen a boční kořeny).