Označení Korejský ženšen

Ženšen pravý (Panax Ginseng) se přirozeně vyskytuje pouze ve třech oblastech. Jsou to Korejský poloostrov, Mandžusko (Manchuria) a pobřežní oblasti Sibiře.

Podle Korejců je právě Korea tím nejlepším místem pro pěstování ženšenu, protože ženšen je velmi náročnou rostlinou. Právě Korea má ideální klimatické podmínky: dostatek dešťů v létě, správný průběh teplot v zimě, atd. Obchodním názvem Korejský ženšen (Insam - název ženšenu v korejštině) lze označovat pouze ženšen, který byl vypěstován v Koreji (jedná se ale pořád o ten samý botanicky druh ženšenu pravého).

Druh ženšen pravý patří do čeledi Araliaceae a rodu Panax. K dispozici je šest až sedm druhů rostlin v rodu Panax, ale pouze tři z nich jsou pěstovány a prodávány jako zemědělský produkt. Ženšen pravý (Panax ginseng) je pěstován a distribuován v severní Číně a Koreji. Ženšen americký (Panax quinquefolium) se pěstuje v Americe a Kanadě. Sanchi (Panax notoginseng) se vyrábí v jižní Číně. Ženšen pravý se výrazně liší od druhu ženšenu amerického a ženšenu Sanchi. Například Eleuterokok (Eleutherococcus senticosus) nepatří vůbec do rodu Panax, ale přesto je nazýván jako sibiřský ženšen proto, aby tak těžil z popularity ženšenu pravého.

Názvem Korejský ženšen může být označován ženšen rodu Panax ginseng vypěstovaný na území Koreji. Významným producentem ženšenu pravého je také Čína. Čínsky ženšen pravý zpravidla nedosahuje kvality Korejského ženšenu.

Korejský ženšen - Panax Ginseng Americký ženšen - Panax Quinquefolium Sanchi - Panax notoginseng
 Korejský ženšen  Americký ženšen  Sanchi
 Panax ginseng  Panax quinquefolium  Panax notoginseng